Obserwatorzy

środa, 25 maja 2011

Szydełkowe bolerko

Skończyłam dziś, fotki zrobione ....i jak się zobaczyłam na tych fotkach to zastanawiałam się czy je wrzucić...koszmar, cała dieta poszła w niwecz, wszystkie kilogramy zrzucone na dukanie wróciły ponieważ dieta mi nie służy więc coraz częściej sięgałam po to co niedozwolone, aż zaczęłam jeść normalnie. Wracając do Bolerka, jest zrobione z włóczki bambusowej, fajna jest tylko strasznie trudno pochować nitki bo się wyślizgują no i trzeba wziąść pod uwagę to że włóczka się naciąga. Szydełko nr 3 i 25 dkg włóczki, motyw z internetu, ale przerobiony.

czwartek, 19 maja 2011

Poprawiony kaszmirek i motyw szydełkowy

Poprawiłam kaszmirka, a raczej dorobiłam trochę dekoltu i rękawki, bo były za krótkie.


Szukałam też motywu do sukienki lub tuniki na szydełku i znalazłam fajny ale bez schematu, na forum u Maranty dziewczyny mi podrzuciły podobne, ale musiałam modyfikować i chyba się udało. Ten biały to zmodyfikowany, a te szare robiłam ze schematu, ale mi nie podchodzą za duże te kwiatki.

wtorek, 17 maja 2011

Dla i od Marzeny ;o)


Robię tunikę dla Marzenki wrzucam fotkę do akceptacji... i dostałam od niej piękne kolczyki sutaszowe w których wystąpiłam na uroczystości rodzinnej, dostałam jeszcze jedne, ale pokaże je później....coś czuję że będę pruć...;o)

W odpowiedzi na komentarze:
plisa w bolerku zrobiona, mała ale jednak potrzebna, na ludzie pokażę na pewno tylko mąż wróci z pracy, oczywiście żeby zrobić fotkę, a nie jako model  ;p

poniedziałek, 16 maja 2011

Bambusowe bolerko

Chyba skończyłam, bo nie wiem czy zrobić wkoło tułowia plisę? Manekin nie ma ramion i jakoś dziwnie na nim to bolerko wygląda, ale ogólnie mi się podoba, jest delikatne, lejące i przyjemne dla skóry.

piątek, 13 maja 2011

Znikające posty...

Był i się zmył, niech mi ktoś powie co jest grane? gdzie to zgłosić?

czwartek, 12 maja 2011

Bolerko z bambusa...


Powstaje bolerko z bambusowej włóczki, cienizna, bo 440m na 100 g ale bardzo przyjemna w dotyku. Wzorek prosty ażurek, ale taki właśnie ma być. Podaje fotkę z oryginalnym wzorem i moja robótka przed blokowaniem.

sobota, 7 maja 2011

Sweter i buty....

  1. Przerobiłam nieudany sweter dla Marzenki, mam nadzieję, że jej się spodoba, bo jak nie....;o)
  2. Kupiłam sobie nowe buty, są takie jak chciałam, ale jest jedno ale...mają strasznie śliskie obcasy i szukam jakiegoś sposobu by temu zaradzić, znacie jakiś? próbowałam z plastrem który poradziła mi mama, ale pochodziłam po mieszkaniu i już się zdarły.